WYCIECZKI ROWEROWE

W okresie wakacyjnym organizujemy rodzinne wycieczki rowerowe, których celem jest propagowanie aktywnego stylu życia, poznawanie uroków fauny i flory okolicznych miejscowości oraz odwiedzanie ciekawych miejsc.
Start z boiska Franopol Sosnowa Kraina, kontakt 501566125.

11 lipca o godz. 17.30 odbyła się wycieczka rowerowa do Nadleśnictwa Sarnaki. Przejażdżka trwała zaledwie kilkanaście minut, na miejscu czekał na nas pan Marek Charkiewicz, który był naszym przewodnikiem po terenie Nadleśnictwa. Zwiedziliśmy Izbę edukacyjną z eksponatami przedstawiającymi florę i faunę lasów Polski, obiekt małej retencji – przy biurze Nadleśnictwa, park okalający siedzibę Nadleśnictwa oraz zagrodą z dzikimi zwierzętami – dzikami i danielami. Pan Marek po opowieściach przyrodniczych odpowiadał na pytania dzieci i dorosłych. Na zakończenie upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski, po czym powróciliśmy do Franopola. Serdecznie dziękujemy panu Nadleśniczemu za udostępnienie obiektu oraz panu Markowi za ciekawe opowieści o okolicznej faunie i florze.

Kolejna wyprawa rowerowa odbyła się do Kisielewa na prywatny plac zabaw. Wycieczka była już dłuższa od poprzedniej, przebiegająca miedzy polami i sadami. Na miejscu mieliśmy możliwość zadzwonić w pocisk z rakiety V-2 zawieszony przy wejściu na plac zabaw, skorzystać z huśtawek, zjeżdżalni i trampoliny. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Dodaj komentarz