Nasza własna gra :)

Uczniowie klas IA i IB Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach podczas kilkumiesięcznej pracy w ramach projektu „Bezpiecznie gramy” mogą pochwalić się efektami. Powstały w trakcie zajęć scenariusz gry o bezpieczeństwie w sieci, programista Mateusz Maksymiuk przeniósł do świata wirtualnego – zapraszamy do zagrania w grę oraz obejrzenia filmiku z przebiegu projektu.

http://sarnaki1.home.pl/franopol/gry/index1.html#/welcome

1 2 3 4

Link do filmu podsumowującego projekt „Bezpiecznie gramy”

Uczniowie klas I gimnazjum uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych w  projekcie Bezpiecznie gramy realizowanym w ramach programu dotacji Bezpiecznie TU i TAM Fundacji Orange. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Franopol Sosnowa Kraina w partnerstwie z Gminą Sarnaki i Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach.

Cykl zajęć składał się z pięciu spotkań. Dwa pierwsze, prowadzone przez panią Karolinę Szczepaniak z Fundacji Panoptykon dotyczyły bezpieczeństwa w sieci. Młodzież otrzymała  grę edukacyjną „Trzęsienie danych”, pozwalającą uporządkować zdobytą wiedzę oraz dającą inspiracje przy tworzeniu własnej gry.

Odbyło się też prelekcja przeprowadzona przez ks. Krzysztofa Pełkę, Szefa Regionalnego Portalu Informacyjnego PODLASIE24.PL, który przybliżył aspekty prawne wykorzystywania wizerunku i danych osobowych w internecie.

Podczas dwóch ostatnich warsztatów przeprowadzonych przez Łukasza Szczepańczyka, prezes Inkubatora Kreatywności Społecznej, znawcę nowych technologii, młodzież stworzyła scenariusz gry internetowej. Głównym bohaterem gry będzie Boguś, który przechodząc przez kolejne etapy uczyć będzie bezpiecznych zachowań w sieci. Prowadzący zapoznał też uczniów z ciekawymi aplikacjami ułatwiającymi pracę w codziennym życiu, przeprowadził kokonkurs z nagrodami na najlepsze wykorzystanie poznanych programów.

Finałem projektu będzie gra o bezpieczeństwie w sieci stworzona na podstawie wypracowanego przez młodzież  scenariusza, przeniesionego do świata wirtualnego przez programistę. Pomysłowość uczniów będzie można obejrzeć w grudniu, kiedy to gra będzie dostępna online.