Projekt „Grzybowa Integracja” zakończony

Dnia 24 października na placu Sosnowa Kraina odbyło się spotkanie mieszkańców Franopola i zaproszonych gości. Spotkanie było podsumowaniem całorocznych prac na naszym placu oraz zakończeniem projektu Grzybowa Integracja.W czasie spotkania odbyła się prezentacja prac naszego stowarzyszenia, a następnie wykład pana Sławomira Maciejuka o grzybach. Dzieci miały dożo zabawy w różnorodnych grach o grzybach.

Grzybowa zupa na placu Sosnowa Kraina

Dziś na placu Sosnowa Kraina gościliśmy przedstawicieli Ośrodka Doradztwa Rolniczego w ramach projektu Grzybowa integracja konkursu grantowego Tu mieszkam Tu zmieniam Banku Zachodniego WBK. Spotkanie poświęcone było grzybom – sposobie ich zbierania, podziale, wartościach odżywczych oraz zagrożeniach wynikających z zatrucia nimi. Otrzymaliśmy również przepisy na sprawdzone i smaczne potrawy z grzybami. Myślę, że wypróbujemy je podczas finału projektu – 24.10 br. W trakcie pogadanki ugotowaliśmy w żeliwnym kociołku zupę grzybową, którą następnie degustowaliśmy. Wyszła pyszna- palce lizać!!! Dziękujemy mieszkankom Franopola za przygotowanie pozostałych dań.

Warsztaty informatyczne

 

Pierwsze warsztaty projektu Bezpieczne gramy realizowanego w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange już za nami. W piątek 2 października w Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach odbyły się warsztaty Bezpiecznie w sieci, prowadzone przez panią Karolinę Szczepaniak z Fundacji Panoptykon. Uczestnikami zajęć byli uczniowie dwóch pierwszych klas gimnazjum, którzy zgłębili wiedzę w zakresie tworzenia bezpiecznych haseł w internecie, poznali analogię między danymi, które trzymamy w portfelu, a tymi które publikujemy w Internecie. Poznali zależności między wygodą internetowych narzędzi a bezpieczeństwem. Wypracowali wspólne zasady bezpieczeństwa w internecie oraz dowiedzieli się, jakie wybrać ustawienia w przeglądarce Mozilla by skutecznie chronić swoją prywatność.Uczniowie ustalili plusy i minusy obecności w portalach społecznościowych, przeanalizowali ustawienia na Facebooku. Kolejne zajęcia w czwartek 8 października.

image