Grzybowa integracja

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Franopol Sosnowa Kraina zostało laureatem konkursu TU MIESZKA, TU ZMIENIAM i otrzymało grant finansowy na realizację projektu GRZYBOWA INTEGRACJA. Przedsięwzięcie polegać będzie na poprawie estetyki i funkcjonalności poprzez wybudowanie wiaty z tablicami dydaktycznymi, pozwalającymi zdobyć wiedzę o grzybach, ich podziale, przyrządzaniu, zasadach dobrego grzybiarza. Projekt realizowany będzie na placu rekreacyjno-sportowym Sosnowa Kraina, zakłada integrację wielopokoleniową społeczność wsi Franopol na każdym z etapów projektu.

Grzybowa integracja ! „Razem się wspieramy i cel wspólny osiągamy”

Kolejne prace przed nami, gdyż stowarzyszenie uzyskało środki na realizację projektu „Razem się wspieramy i cel wspólny osiągamy” dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My”.  Dzięki uzyskanym środkom wyposażymy biuro organizacji w niezbędny sprzęt do bieżącego funkcjonowania. Przeprowadzimy również szkolenie, którego sednem będzie wypracowanie nawyków prowadzących do ciągłego, zintegrowanego wzrostu efektywności organizacji, ustalenia kolejności działań, z lepszym poznaniem i pobudzeniem zasobów jakimi dysponujemy.

Mieszkańcy Franopola na warsztatach ornitologicznych w Borsukach

Mieszkańcy wsi Franopol w niedzielę 5 lipca 2015 r. włączyli się Warsztaty ornitologiczne i wycieczkę terenową w ramach projektu „Pola tętniące życiem”. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek nad Bugiem i Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”. Wysłuchaliśmy opowieści o ptakach, budowaliśmy platformy dla rybitw oraz uczestniczyliśmy w wycieczce ornitologicznej w okolice malowniczych starorzeczy Bugu w pobliżu Borsuk. Mimo upału i zmęczenia warto było, zobaczenie z bliska – przez lunetę pliszki żółtej, bociana czarnego, trznadla, makolągwy i wielu rybitw to nielada gratka. Dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę oraz poczęstunek.

image (1) image (2) image (3) image (4) image (5) image (6) image (7) image

Podsumowanie projektu ” Graficiaki z naszej paki”

Na Franopolu 3 lipca 2015r. odbyło się podsumowanie projektu połączone z kinem plenerowym.Dla wszystkich przybyłych został przygotowany poczęstunek przez gospodynie naszej wsi.Po przywitaniu gości przez prezes Stowarzyszenia Franopol Sosnowa Kraina Joanna Lutkiewicz omówiła poszczególne etapy realizacji projektu „Graficiaki z naszej paki” realizowanego przez program”Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.Wyróżnieni i nagrodzeni zostali mieszkańcy,którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju naszej wsi.
Po części oficjalnej odbył się kurs pierwszej pomocy i animacje dla najmłodszych.

image (1) image (2) image (3) image (4) image (5) image (6) image (7) image (8) image (9) image (10) image (11) image (12) image (13) image (14) image (15) image