My się zimy nie boimy :)

2.02.2014 odbyło się kolejne spotkanie mieszkańców wsi Franopol z cyklu zabawy na śniegu. Tematem przewodnim spotkania była nauka jazdy na nartach biegowych. Poznaliśmy podstawowe tajniki sztuki jazdy. Po rozgrzewce na terenie naszej działki wyruszyliśmy pod okiem instruktowów, przygotowanym wcześniej torem po leśnych ścieżkach, na bieg narciarski. Mimo początkowych licznych upadków i niepowodzeń, było widać zaangażowanie i wielką chęć walki przede wszystkim w przeprowadzonym po treningu wyścigu na najszybszy przejazd. Należy również wspomnieć o pozostałych zabawach towarzyszących spotkaniu, a mianowicie oblegana była górka zjazdowa, odbył się też kulig . Rozpalono ognisko, przy którym można było ogrzać się i upiec kiełbaskę. Trudno wyliczyć wszystkie zasługi mieszkańców dzięki którym udało sie po raz kolejny przeprowadzić tak udane spotkanie, ale to dzięki wam było co zjeść (kiełbasa, bigos, mięso pieczone w folii, ciastka, cukierki, napoje, herbata w termocie), przy czym sie ogrzać i potańczyć. Zawżając na powyższe można tylko zapytać – Kiedy znów sie spotkamy?
Pragniemy przypomnieć, że koszt wynajęcia dwóch instruktorów i wypożyczenia nart z osprzętem został sfinansowana z pozyskanych środków z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii.
image (16) image (17) image (18) image (19) image (26) image (27) image (28) image (29)image (20) image (21) image (22) image (23) image (24) image (25)

 26.01.2014 odbyły się mini igrzyska,
połączone z ogniskiem dla rozgrzania, po zaciętych walkach najmłodszych.
Pierwsze starcie polegało na namalowaniu na śniegu obrazków.
Następnie wyścigi saneczkowe z rodzicami,które podobały się zarówno rodzicom jak i ich pociechom.Po chwili odpoczynku i ogrzaniu się przy ognisku,rozpoczęły sie poszukiwania kolorowych skarbów w śniegu,co nie było dość łatwym zadaniem.
Na szczęście energia dzieci nie zawiodła.
Po tym wszystkim oczywiście nastąpił najlepszy moment, czyli rozdanie nagród. Odbywały się również zjazdy z górki, jak i kulig ,który oceniając po krzykach i uśmiechach uczestników zabawy był bardzo udany.
A to wszystko dzięki otrzymaniu funduszu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii.
Lecz na tym nie kończymy….
W następną sobotę są planowane kolejne atrakcje.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.