Podsumowanie projektu ” Graficiaki z naszej paki”

Na Franopolu 3 lipca 2015r. odbyło się podsumowanie projektu połączone z kinem plenerowym.Dla wszystkich przybyłych został przygotowany poczęstunek przez gospodynie naszej wsi.Po przywitaniu gości przez prezes Stowarzyszenia Franopol Sosnowa Kraina Joanna Lutkiewicz omówiła poszczególne etapy realizacji projektu „Graficiaki z naszej paki” realizowanego przez program”Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.Wyróżnieni i nagrodzeni zostali mieszkańcy,którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju naszej wsi.
Po części oficjalnej odbył się kurs pierwszej pomocy i animacje dla najmłodszych.

image (1) image (2) image (3) image (4) image (5) image (6) image (7) image (8) image (9) image (10) image (11) image (12) image (13) image (14) image (15) image

Szkolenie naszych Graficiaków

Kolejny etap realizacji projektu Graficiaki z naszej paki z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci  Młodzieży już za nami. W piątek 13 marca miało miejsce spotkanie z panią Elą, wykwalifikowanym coachem. Uczestnicy projektu Karolina, Natalia, Cezary, Karol, Emil wyznaczali własne cele, uczyli się autoprezentacji oraz podnosili wiarę we własne możliwości.
Serdecznie dziękujemy pani Teresie Jakubińskiej kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach za użyczenie sali.

image (1) image (2) image (3) image

W dniach 7-8 lutego br. odbyły się spotkania organizacyjne dot. projektu Graficiaki z naszej paki w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Młodzież uczestnicząca w projekcie Karolina, Natalia, Karol, Emil, Cezary zapoznała się z etapami działań, ustaliła ich harmonogram oraz wspólnie przydzieliła zadania, odpowiedzialności za ich wykonanie. Zajęcia prowadziła Joanna Lutkiewicz – koordynator projektu. Spotkanie 7 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Chlebczynie zakończyło się wspólną integracją powstałego zespołu poprzez przeprowadzenie rozgrywek w bilarda, piłkarzyki i ping-ponga. Serdecznie dziękujemy opiekunom świetlicy wiejskiej w Chlebczynie za współprace i miłe przyjęcie.

image (4) image (5) image (6) image (7) image (8) image (9) image (10) image (11)

Graficiaki z naszej paki! :)

Mimo, że kalendarzowa zima jeszcze trwa, a na naszym placu śniegu nie ma, zabieramy się do działania. Stowarzyszenie Franopol Sosnowa Kraina zostało laureatem programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Celem programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy środki na realizację projektu GRAFICIAKI Z NASZEJ PAKI. Chcemy, by Karolina, Natalia, Czarek, Emil i Karol – młodzież zamieszkała we wsi Franopol poprzez stworzenie ścianki graffiti mogła sprawdzić się w czym ma szansę być skuteczna i doceniona przez innych. W projekcie przewidziano zajęcia z coachem, warsztaty rysowania graffiti, współpracę z przedstawicielami różnych organizacji oraz namalowanie graffiti wraz z „świętowaniem” powstałych efektów.

 

1423250190