Młodsza grupa z projektu Active English systematycznie ćwiczy role do przedstawienia Piękna i Bestia. Poczynione są też pierwsze przymiarki strojów i zarys scenografii. Odbyło się też spotkanie w Bibliotece Publicznej w Sarnakach, celem założenia karty czytelnika i wypożyczenia książek, oczywiście w języku angielskim. Pani bibliotekarka Ania idealnie wcieliła się w rolę. Uczestnicy chętnie biorą udział w zabawach aktywizujących posługiwanie się językiem angielskim.

Nowe doświadczenie, a zarazem bardzo ciekawe spotkanie przeprowadził metodyk języka angielskiego pan Daniel oraz native speaker Barry dla uczestników projektu Active English oraz kolegów i koleżanek z ich szkolnych klas. Zajęcia odbyły się w ZS w Sarnakach. Metodyk przeprowadził godzinne warsztaty pt. „Jak skutecznie uczyć się języka obcego”. Przybliżone zostały metody zapamiętywania słówek, aplikacje internetowe pomagające w nauce oraz wiele praktycznych wskazówek. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się trzy zajęcia przeprowadzone przez Barrego, który opowiedział swój życiorys. Szczególnie ciekawy zważywszy na pracę min. w FBI.

Skype

W sobotę młodzież uczestnicząca w projekcie Active English realizowanym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, brała udział w nietypowym „spotkaniu”. W sarnackiej bibliotece wykorzystując Skype’a młodzież rozmawiała z rówieśnikami z Chin. Była to bardzo stresująca, a za razem interesująca lekcja języka angielskiego. Chińczycy Haonan Li i Yanhao Wang są uczniami Smart English International School w Jinzhongn koło Taiyuan, prowincja Shanxi, ich nauczyciele to Lijie Hao oraz Marcin Sztomberski- Polak uczący angielskiego. Młodzież zapoznała się, opowiedziała sobie wzajemnie o zainteresowaniach, szkole. Uczestnicy wyrazili chęć dalszych spotkań oraz bliższego poznania. Haonan przesłała nam prezent, zgadnijcie oglądając zdjęcia jaki……

DSC_0077 DSC_0078 DSC_0079 DSC_0081 DSC_0082 DSC_0083 DSC_0084 DSC_0085 DSC_0086 DSC_0087 DSC_0088 DSC_0089